Noutăți

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Sunt Naburaa și port Lumina Nyoonică. Sunt un Maestru al energiei magnetice. Conectat cu multe ființe luminoase ale Universului, vă întâmpin prin sunetele OMAR TA SATT.
Planeta voastră experimentează momentan o mare transformare. Cândva, această Planetă și multe altele s-au rupt din liniile magnetice divine iar oamenii de pe această Planetă au uitat cine sunt cu adevărat. Astfel, în jurul luminii voastre minunate s-a format un corp fizic și a devenit mai dificil să conștientizați ce înseamnă esența voastră. Este acea energie care vă ține în viață. Purtați această lumină divină, sunteți ființe luminoase înalte care au decis la un moment dat să mergeți în dualitate pentru a ajuta ca această Planetă să fie adusă acasă. Vorbim despre aducerea Acasă a acestei Planete și vrem să vă spunem că ea se va afla din nou în liniile magnetice divine. Lumina Nyoonică, această energie primordială, s-a răspândit în Univers și astfel s-a format o nouă rețea cu lumină Nyoonică. Această rețea a fost realizată cu ajutorul a miliarde de ființe care au participat și este o rețea a luminii așezată peste Planetă. Ea se află într-o profundă conexiune cu toate celelalte rețele și, de asemenea, cu rețeaua din interiorul Planetei voastre.
Lumina Nyoonică a fost ancorată în această rețea. Această ancorare ajută ca urmele și amprentele luminii Nyoonice, aceste energii primordiale ale Gândului lui Dumnezeu, să fie ancorate tot mai mult în QuinTaas. Fiecare rețea va primi o informație, este ca o amprentă a lui Dumnezeu și această amprentă va fi ancorată deoarece toate rețelele sunt conectate. Această lumină, după o transformare, va primi informații sub forma unui cod care va fi adus în Miracolele Aurii, în punctele cu energia cea mai înaltă. Aceastea sunt informații cuprinse în Lumina Nyoonică, în această energie primordială.
Lumina Nyoonică și această rețea protejează toate energiile care s-au expansionat pe Planeta voastră și, în același timp, Lumina Nyoonică are și scopul ca această Planetă să fie mereu atrasă spre rețeaua magnetică. Astfel, lumina acestei Planetei se îndreaptă mereu spre divinitate ceea ce înseamnă că și oamenii care locuiesc pe această Planetă au posibilitatea, mai mult ca niciodată, să se conecteze prin gândurile lor cu această rețea și tot mai mult să fie aliniați la Gândul lui Dumnezeu.
Ce înseamnă Gândul lui Dumnezeu? Gândul lui Dumnezeu este în primul rând iubire, iubire atotcuprinzătoare, o iubire pe care nu o putem descrie prin cuvinte dar o simțim ca dor în Suflet. Acolo, în Suflet, puteți simți cât de dor vă este să fiți mult mai conectați cu Gândul lui Dumnezeu. QuinTaas este Lumea cea Nouă. Quin’Taas se naște iar voi sunteți o parte din ea. Deseori primim întrebările: Cum va fi în Quin’Taas? Ce se va întâmpla? Cum va fi în Noua Lume? Eu vă pot spune că voi sunteți cei care creați Lumea Nouă, voi o construiți, voi decideți, este Planeta voastră. Voi aveți liberul arbitru, voi puteți crea Noua Lume. Pentru foarte mulți poate că nu este atât de ușor de înțeles cu mintea dar este mai ușor cu inima, locul în care adevărul circulă, acolo unde simțiți dorul, unde sunteți pe deplin prezenți în voi, unde știți clar și simțiți foarte profund cum va fi Lumea Nouă. Oamenii nu își pot imagina multe dintre acestea dar așa va fi. Quin’Taas este creat deja, Quin’Taas este printre voi, rețeaua Planetară este deja amprentată cu foarte multe informații ale energiei primordiale care deja s-au ancorat în Quin’Taas.
Este nevoie de permisiunea lui Lady Shyenna pentru ca Quin’Taas să se deschidă. Pentru aceasta există purtătorii energiei Weiadeene care ajută la deschiderea lui Quin’Taas. Este ca o dizolvare, lumina va curge pe Planeta voastră și fiecare o va primi indiferent de cât de înaltă este conștiința sa. Această energie se va răspândi în fiecare dar mai ales este vorba despre Lady Shyenna care permite în procesul ei de trezire ca această energie să se deschidă pe deplin. Pentru aceasta este nevoie de anumite transformări. Deja au existat multe transformări și este nevoie de anumite procente pentru ca Lumina Nyoonică împreună cu rețeaua magnetică să fie pe deplin ancorate. Acest lucru se întâmplă cu încredere, gânduri luminoase, conmpasiune, pace și bucurie.
Deseori spiritualitatea este privită ca fiind ceva foarte serios și dacă ne uităm la transformări, dacă știm ce se întâmplă, este un proces foarte intens dar să nu uităm că buuria este o energie foarte înaltă și, cu cât mai multă bucurie se unește cu iubirea, recunoștința, cu compasiunea, va fi ușor să parcurgeți ultimii Pași spre Noua Lume. Deseori suntem întrebați: Cum să ne imaginăm, va sosi o zi în care ne vom trezi și Quin’Taas va fi pe deplin deschisă? Nu vă pot spune prea multe dar știu ca este nevoie de o singură respirație. Când ceva atât de măreț se va întâmpla, toți oamenii de pe această Planetă vor ști într-o clipă, printr-o respirație, că s-a întâmplat. Acum vă aflați încă într-o perioadă în care este nevoie de multă încredere și poate vă este greu. Divinitatea este mereu alături de voi, voi sunteți o parte din această divinitate, suntem cu toții una. Și această Planetă care este atât de frumoasă se va întoarce în liniile magnetice divine și va sosi timpul în care veți trăi cu adevărat starea primordială, veți vedea ce înseamnă să trăiți într-o lume pe o Planetă care s-a întors pe deplin în Gândul lui Dumnezeu. Cum ar putea Gândul lui Dumnezeu, când este conectat cu Planeta, să dorească altceva decât iubire, bucurie, ușurință, sănătate, siguranță, pace? Oamenii sunt pregătiți chiar dacă nu pare. Când vă privim putem vedea că acum, în această perioadă de tranziție, foarte mulți oameni realizează lucruri bune, privesc spre lumină, simt profunzimea sentimentelor lor și realizează comunități ale bucuriei și deschiderii. Și astfel va fi.
În fiecare zi puteți simți ce putere are Lumina Nyoonică. În aceste zile veți primi o sesiune de vindecare, veți simți puterea, abundența energiei Weiadeene. Naburaa mulțumește acestui Colectiv mare al iubirii și luminii cu un auriu AnAnasha. Așa este.

Festival Kryon toamna 2020

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.