Noutăți

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Partea a 2-a
Sangitar: explicații
Vom continua dragii mei cu o inițiere în acele sfere vindecătoare ale luminii Nyoonice. Aș dori să mai ofer câteva explicații.
Fiecare om are abilități de vindecare. Corpul se poate vindeca singur, ne putem vindeca singuri dar mai există și această posibilitate de a vindeca pe alții. Un proces de vindecare este format din mai multe straturi dar cel mai important este cât de mult va prelua celălalt om energia vindecătoare pe care voi o transmiteți. Nu toți oamenii care se confruntă cu simptome, chiar dacă nu-și mai doresc aceste simptome și caută un vindecător, acest lucru nu înseamnă că Sufletul lor este pregătit să preia energiile vindecătoare. Există foarte multe motive și fațete ale menținerii bolilor. Vindecătorii nu pot verifica sau dizolva ce este necesar dacă Sufletul celuilalt nu este pregătit. Când voi chemați o energie vindecătoare sau activați în voi această abilitate vindecătoare, știți că în voi există o roată spirituală care conține foarte multe cupe. Dacă vă doriți vindecarea nu veți fi refuzați niciodată, cupa va curge în această roată doar dacă Sufletul vostru, în straturile sale mai profunde, este pregătit, doar astfel este posibilă vindecarea.
În cazul Luminii Nyoonice lucrurile stau puțin diferit. Este ceva mai special deoarece această lumină nu se află într-o cupă care să se reverse atunci când Sufletul este pregătit. Lumina Nyoonică acționează imediat atunci când ajunge în sistem și nu este nevoie de așteptare. Cu toate acestea, chiar dacă energia circulă în sistem, Sufletul trebuie să fie pregătit să primească energia. Cel mai bine este atunci când vă aflați într-o deplină stare neutră. Știu că sună ciudat și impersonal - doriți să ajutați pe cineva să fie mai bine, v-ați activat abilitatea de a vindeca dar trebuie să fiți într-o stare cât mai neutră. Când adăugați ceva de la voi, energia vindecătoare se retrage. Așa funcționează procesul de vindecare.
Uneori, vindecători cu mari abilități de vindecare nu reușesc să lase deoparte propria persoană și vindecarea nu poate astfel să decurgă atât de bine. Dacă cineva vine la ei și cere vindecare, atunci normal că cel care vindecă ar dori să vadă o schimbare în bine dar acest lucru nu este și benefic. Cel mai bine este ca vindecătorul să facă un pas înapoi și să dea voie abilității vindecătoare să acționeze fără a implica dorința personală. Succesul va fi astfel mai mare. Mulți sunt de părere că, cu cât stau cu mâinile așezate mai mult, cu cât se ocupă mai mult cu trupul sau Sufletul clientului, cu atât mai de efect va fi vindecarea, dar nu este astfel. O sesiune puternică de vindecare nu durează mult deoarece clientul nici nu ar putea suporta. Când vă tratați pe voi înșivă contează propria voastră intenție și cât de mult concentrați abilitățile. 12 minute sunt suficiente pentru o sesiune de vindecare.
Vom începe acum transmisia.
 
Transmisie LAA’TIEM’HAA
Sunt LAA’TIEM’HAA. Sunt aici pentru a vă susține. Vă întâmpin prin sunetele OMAR TA SATT.
Eu, LAA’TIEM’HAA, am fost aleasă în această perioadă de tranziție să vă susțin abilitățile, să acționez în sistemul vostru celular și să vă aduc energie Nyoonică. Vindecarea este un proces al dualității deoarece voi aveți un trup. Acest trup are nevoie uneori de susținere așa cum are nevoie și Sufletul vostru, câmpul vostru mental, cel emoțional, toate acestea trebuie luate în considerare atunci când vorbim despre vindecare. Să vă simțiți sănătoși, liberi, bine, este starea voastră originară dar în dualitate, pentru mulți oameni este foarte greu de atins această stare. De aceea noi vom face totul pentru ca voi, în corpul vostru emoțional, în Sufletul vostru, în trupul vostru fizic să vă simțiți mai bine și să fie dizolvat cât mai mult din ceea ce nu vă este de ajutor.
În dualitate, o problemă a trupului este durerea sau tristețea, este ceva ce oamenii cunosc. Dar cu adevărat nu există așa ceva. Sunt energii pe care voi le-ați preluat sau emoții care sunt dificile pentru voi sau pe suprafața Sufletului vostru se formează energii negative cum ar fi neîncrederea sau tristețea. Este un proces care cuprinde foarte multe și fiecare lumină divină deține abilitatea să se vindece pe sine și alți oameni.
Înainte să primiți o inițiere foarte profundă, eu vă voi spune cum, cu ajutorul Luminii Nyoonice, vă puteți vindeca pe voi sau pe alți oameni. Este important, așa cum deja v-a spus Sangitar, să rămâneți într-o stare neutră. Uniți-vă cu cele 3 poduri de lumină, uniți-vă cu Îngerul Auriu din voi, cu Vindecătorul interior și chemați energia Dragonului și a Unicornului. Uniți aceste energii atunci când vă uniți chakrele și, cu Raza voastră a Inimii preluați sferele Nyoonice de lumină. Acestea circulă în voi sau în alți oameni. Mereu este de ajutor dacă realizați acest proces de sus în jos. Sferele Nyoonice conțin Lumină Nyoonică vindecătoare și acestea pulsează intens în trup. Această energie vindecătoare își va căuta singură calea. Este de ajutor dacă vă rugați Îngerul Auriu să activeze Spiritul Mistic Vindecător din Antakarana cea nou formată. Imediat veți simți libertatea și înțelepciunea Sufletului vostru vă va însoți în acest proces al vindecării. Repetați mereu un proces de vindecare până când simptomele se dizolvă. Nu uitați să vă împământați la toate nivelele. Un rol important în cazul unui proces de vindecare este să dețineți o intenție profundă, să fiți prezenți în voi, uniți cu forța voastră creatoare și să simțiți expansiunea din voi.
Pregătiți-vă acum pentru inițiere. Așezați-vă mâinile pe picioare cu palmele orientate în sus. Respirați lumina în voi, inspirați Sol’A’Vana. Simțiți conexiunea profundă cu voi înșivă și simțiți inițierea în podurile voastre de lumină. Unificați-vă chakrele, expansionați-vă precum un soare.
Intrați într-o intenție profundă. Rostiți-vă numele originar și acordați-mi permisiunea de a încărca sferele cu Lumina Nyoonică și de a ancora energia lor printr-o inițiere, pentru a rămâne în voi pentru totdeauna. Poate că simțiți cum vă ard palmele. Permiteți să se întâmple și, prin sunetele Realității Divine, eu, împreună cu voi, vom realiza această inițiere.

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.