Noutăți

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Sunt Maris. Mă bucur foarte mult să fiu din nou aici, alături de voi, să vă transmit cuvintele mele prin Sangitar. Mulți dintre voi mă cunosc și mereu a fost o bucurie pentru mine deoarece m-ați primit mereu atât de bine în inimile și Sufletele voastre. Suntemfoarte uniți.
De data aceasta eu am fost ales pentru a vorbi despre planeta noastră. Este puțin neobișnuit pentru mine deoarece, de obicei, vorbesc despre Planeta voastră. Totuși voi încerca să vă spun cum este pe planeta noastră, cum trăim, cum simțim bucuria. Am vorbit înainte cu Sangitar deoarece sunt multe cuvinte din dualitate pe care eu nu le cunosc și totuși va trebui să le folosesc pentru ca voi să puteți înțelege ce doresc să vă prezint. Mă aflu de mult timp pe Planeta voastră, am fost musafirl vostru și încă ajut conștiința Planetei, Lady Shyenna, ca liniile ei magnetice să fie așezate în așa fel încât și Planeta voastră să se poată întoarce înapoi în liniile magnetice divine. Modul în care voi trăiți este foarte diferit de modul nostru dar avem câteva lucruri în comun. Este foarte ușor să vă spun ce avem în comun. Ca și voi, și noi purtăm în noi iubirea, ca și voi și noi am fost creați în Univers, ca și voi și noi purtăm abilități, ca și voi și noi purtăm dorul de a evolua. În conștiința noastră suntem ceva mai departe decât voi dar vă putem înțelege foarte bine în anumite aspecte deoarece și noi am trăit în dualitate. De multe ori am fost surprinși de cât de mulți oameni, mai ales voi care sunteți atât de conștienți, atât de mulți oameni sunt severi cu ei înșiși și privesc spiritualitatea ca fiind ceva sever. Deja aici este o diferență între noi deoarece noi nu facem acest lucru. Noi simțim fiecare mod de evoluție a conștiinței ca cea mai mare bucurie și dacă voi credeți că nu există provocări pe planeta noastră, vă înșelați. Și la noi există provocări chiar dacă sunt de altă natură. Ele există dar noi reacționăm diferit.
Planeta voastră este ceva cu totul special. Este foarte frumoasă în modul în care este aranjată, cu diversitatea vieții. Sunteți oameni care merită iubire chiar dacă voi ați uitat ceea ce sunteți cu adevărat. Văd în fiecare dintre voi foarte multă iubire și deschidere dar și foarte multă tristețe, chiar disperare legată de situațiile din exterior, de circumstanțele vieții care deseori vă distrag în dualitate. Bineînțeles că la noi nu este altfel dar și la noi sunt mari provocări. Noi suntem de obicei într-un grup. O singură lumină așa cum este la voi, la noi nu există. Noi doar atunci ne simțim bine când suntem într-un grup, nu alegem după criteriile după care voi alegeți ci noi ne unim energetic. Atunci când energiile se potrivesc ele se unesc. Și noi căutăm acele ființe care se potrivesc energetic cu noi și deseori rămânem mult timp împreună și comunicăm nu într-un limbaj ci printr-o energie. Pentru noi este o mare bucurie să vedem că ființele, luminile se expansionează. Este cea mai profundă bucurie pentru noi. Noi nu cunoaștem invidia, concurența, noi știm că suntem una chiar dacă suntem diferiți și avem roluri diferite. Noi știm că suntem una. La noi nu există diferențe. Acest aspect este foarte important deoarece și la voi va fi astfel în viitor, în Quin’Taas. Poate că ar trebui să vă obișnuiți cu acest aspect. Va exista și în voi o pace profundă dacă veți putea simți vreodată că totul este una.
La voi există foarte multe diferențe în exterior. Oamenii privesc aspectul, vârsta, culoarea pielii, cultura, religia, limba, calea spiritualității, prin toate acestea voi uitați că ceea ce este esențial nu se află în afară ci în interior. Fiecare ființă, indiferent cât de diferită este față de voi este o ființă divină, poartă ca și voi aceleași energii în voi. Pe Planeta noastră există ființe foarte diferite dar noi știm că totul este una, fiecare aduce câte ceva și aceste diferențe sunt benefice pentru expansionarea conștiinței. Dacă eu aș fi acum Sangitar, ea cu singuranță ar spune să priviți dincolo de orizontul vostru. Este ceva esențial care vă ajută să simțiți bucuria vieții.
Noi suntem mult mai liniștiți decât sunteți voi pe Planeta voastră deoarece noi ne dăm voie să trăim această liniște, suntem deseori tăcuți. Deseori suntem împreună dar fiecare în propriul Sine. Ascultăm deseori cum cântă Semințele Stelare. Noi ascultăm aceste cântece și simțim multă recunoștință că avem această posibilitate. Suntem foarte recunoscători că ne este permis, că există posibilitatea ca și noi să putem evolua.
Suntem foarte talentați în domeniul tehnicii. Avem o tehnologie foarte înaltă pe care am dezvoltat-o pe Planeta noastră și există multe lucruri pe care le facem și care ne aduc bucurie. Suntem ființe cărora ne place să facem schimburi, multe ființe de pe alte Planete vin la noi deoarece vor să dețină tehnologia noastră și noi mereu suntem dispuși să dăruim și să primim. Este un echilibru care există și, de asemenea, este foarte plăcut pentru noi, cunoaștem aceste principii. Atunci când dați ceva este bine să și luați ceva, și dacă luați e bine să și dați ceva. Nu contează ce este acel ceva, este un schimb care trebuie să existe.
Eu, Maris, vă pot spune, și voi mă cunoașteți, deseori ați ascultat mesajele mele, vă pot spune că în curând se va întâmpla, Quin’Taas se va deschide și chiar dacă multe sunt nesigure – pregătirea, construcția, tot ce va fi apoi – vă pot spune un lucru: va fi cel mai bun și frumos timp pe care l-ați trăit vreodată. Vă voi mai spune ceva, ați fost pe An’Arina, în cea mai mare hologramă. Acolo, dacă v-ați dat voie, ați trăit experiențe minunate și vă spun că în Quin’Taas va exista o hologramă pentru voi pe care o veți putea vizita oricând. Quin’Taas este deja atât de expansionat cu energiile Realității Divine, este ca o sferă imensă și, cândva, într-un anumit moment, această sferă se va deschide și lumea cea nouă cu energia cea nouă va fi aici. Acolo vă veți descurca. Vă veți găsi locul. Și în Quin’Taas vor exista provocări dar va fi și bucurie, va o o mare bucurie.
De aceea este atât de important, chiar dacă eu repet cuvintele care în aceste zile v-au fost transmise atât de des, este foarte important să începeți acum să vă bucurați de viață, să absorbiți bucuria de a trăi, să dați voie viziunilor să vă apară, să visați, să trăiți, să fiți curajoși deoarece și în Quin’Taas veți fi curajoși.
Pe Planeta noastră, noi suntem foarte recunoscători și simțim o pace profundă. De exemplu, atunci când suntem împreună și doar ne simțim, este suficient. Atunci când este creată o nouă lumină pe Planeta noastră și aceasta crește, noi permitem să se întâmple, lăsăm fiecare lumină să fie așa cum este ea. Noi nu manipulăm, nu intervenim, nu vrem să schimbăm această lumină. Nu încercăm să schimbăm nici o ființă. Această diversitate este minunată pe Planeta noastră.
Poate că veți dori atunci când Quin’Taas se va deschide să ne vizitați pentru a simți ce înseamnă să ascultați cântecele Semințelor Stelare, să simțiți mișcările, starea originară a energiei, să știți cine sunteți cu adevărat fără îndoieli, fără frici - toate acestea le veți găsi aici. Dar pentru a simți toate acestea nu este nevoie să veniți la noi, puteți  merge în Quin’Taas și puteți absorbi aceste energii. Aveți ceva ce nu are nici o altă Planetă, este ceva cu totul special, ceva foarte emoționant, Fiul lui Dumnezeu s-a născut pe Planeta voastră. Această energie este foarte intensă mai ales acum în Quin’Taas și Sa’Maa’Tah. Această energie este una minunată, folosiți-o pentru voi. Priviți tot ceea ce primiți ca pe cadouri și oferiți ceva înapoi, oferiți un An’Anasha auriu.
Vă iubim imens de mult.  
AnAnasha

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.