Noutăți

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Dați voie vieții voastre să fie mai plină de culori, mai frumoasă și mai împlinitoare.
Sunt Îngerul Naburaa. Din sferele Semințelor Stelare vă întâmpin prin sunetele OMAR TA SATT. Sunt un Înger al Inspirației. În sferele Semințelor Stelare există foarte mulți Îngeri ai Inspirației deoarece aceste sfere sunt pline de energia inspirației. Plin de energie și strălucire, plin de viață, eu, Naburaa, am fost ales pentru a vă familiariza cu energia inspirației. Este o mare bucurie pentru mine. Cu fiecare cuvânt pe care vi-l transmit, va curge această energie a inspirației care, dacă voi veți permite, vă va atinge profund în Sufletul vostru. Vreau să vă spun că Sufletul vostru este recunoscător pentru fiecare energie a Inspirației. Dar ce înseamnă inspirația pentru voi, oamenii?
Noi, din sferele noastre ale Semințelor Stelare, în întreaga noastră existență, în toate abilitățile noastre, avem o sursă de inspirație. Voi trăiți pe o planetă foarte expansionată în energia sa. Foarte multe energii ale Realității Divine deja se află pe această planetă și, totuși, simțiți fluxul dualității în viața de zi cu zi. Deseori nu aveți încredere în propria inspirație, poate nu sunteți conștienți că inspirația este o energie a Realității Divine care, dacă sunteți deschiși, vă va fi adusă. Când ajunge la voi, dacă vă deschideți al 3-lea vostru Ochi, vă vor apărea imagini și în viziuni în care ați putea intra dar aveți nevoie de MonaOha. Deseori poate nu este ușor pentru voi să aveți atât de multă încredere în ceea ce vedeți în viziunile voastre, în visele voastre, deoarece în contrast există dualitatea dincolo de visele voastre, există situații în care trebuie să funcționați, să acționați. Dar, cu atât mai important este să vă dedicați cât mai multe momente de-a lungul zilei pentru a lăsa visele să curgă libere. Inspirația este o energie foarte înaltă atunci când ajunge la voi și toate acestea, chiar dacă par ireale pentru voi, eu vă spun, tot ceea ce se petrece în dualitate, ceea ce vă apasă și vă împiedică, nu este realitate, este un vis.
Sunteți ocupați cu aceste lupte care deseori vă costă foarte multă energie, sunteți vlăguiți, dispare bucuria de a trăi dar este exact ceea ce puterea dualității își dorește. Vrea să vă câștige focalizarea asupra problemelor, durerilor, tristeții. Deseori totul se petrece în mod inconștient, foarte subtil și poate nici nu simțiți aceste diferențe dar cu siguranță cunoașteți clipele în care sunteți prezenți în voi, în care sunteți liniștiți, visați și vă imaginați cât de frumoasă ar putea fi viața dacă ceva ar fi diferit. Cât de frumoasă ar fi viața dacă nu ar exista probleme, cât de ușoară ar fi viața dacă aceste vise s-ar împlini și nu ar fi doar vise. Este foarte important să simțiți aceste cuvinte cu inima, fiecare vis pe care îl visați poate deveni realitate. Fiecare viziune, indiferent cât de mare este, poate deveni realitate dacă aveți încredere, dacă sunteți pregătiți să faceți ceva pentru ele. Dacă decideți să faceți ceva ce vă va îmbogăți viața, dacă vă decideți pentru viața din voi, pentru Realitatea Divină și pentru adevăr, pentru diversitatea vieții, pentru visele voastre, pentru viziunile voastre atunci aveți nevoie de o energie de conectare. Fără această energie visele nu vor deveni realitate. Energia conectării este energia inspirației.
Deseori această energie a inspirației nu pătrunde pe deplin în voi deoarece întâlnește o parte din voi care nu îi permite intrarea sau are îndoieli în privința ei. De aceea eu, acum, vă invit să vă dăruiți un moment. Respirați profund de câteva ori pentru a intra în profunzimea din voi. Nu este nevoie să faceți nimic decât să intrați în profunzimea din voi. În aceste clipe aveți oportunitatea să încercați ca o dată, fără îndoieli, plini de încredere, să vă focalizați, să vă focalizați intens. Rămâneți într-o intenție profundă iar eu vă voi dărui energia inspirației. Acum voi începe să vă transmit această energie și, în același timp, să o ancorez.
Deschideți-vă Ochiul Interior și vă voi oferi câteva momente pentru ca să puteți visa o viață așa cum v-o doriți. I maginile din Realitatea Divină vor apărea în voi. Sunt clipe mimunate, folosiți aceste clipe, folosiți-le acum.  
Poate ați folosit această oportunitate pentru a simți că ceea ce vedeți este Realitatea Divină. Ce înseamnă să primiți energia inspirației? Totul are nevoie de o conectare și repet: visele din timpul zilei, viziunile, au nevoie de energia inspirației. Ele trebuie să se conecteze pentru a se putea manifesta. Aveți atât de multe limitări în dualitate, atât de multe restricții, atât de multe durități între voi și uitați că, dincolo de acestea, există frumusețea vieții, frumusețea clipelor. Doar priviți florile, culorile, percepeți aromele. Mulți oameni sunt preocupați de problemele lor și uită că există câte o soluție pentru fiecare problemă și caută această soluție în afara lor. Ei cred că dacă vorbesc despre problemele lor vor găsi ușor soluții dar se întâmplă exact opusul. Este foarte important să vă acordați timp pentru a simți ce este în voi și veți realiza că puteți soluția fiecare problemă în interiorul vostru. Dualitatea nu vă va ajuta. Dacă credeți că vă poate ajuta atunci veți avea parte de lupte și cine intră în aceste lupte își va pierde pacea. Rămâneți în pace în interiorul vostru, fiți în pace, chiar și în pace cu dualitatea, cu circumstanțele vieții. A rămâne în pace este un aspect foarte important al spiritualității și vieții deoarece pacea vă va arăta foarte multe posibilități.
Cu pași repezi vă îndreptați spre Realitatea Divină. Noi spunem că timpurile se vor schimba și deseori vedem și simțim nerăbdarea oamenilor legată de faptul că informațiile nu s-au întâmplat dar vă putem spune că energia este foarte expansionată. Cu fiecare respirație aveți oportunitatea de a decide ceva, de a prelua adevărul și Realitatea Divină în voi și de a le trăi, de a auzi adevărul, de a auzi Realitatea Divină, de a simți energiile. Pe de altă parte, voi trebuie să decideți dacă doriți să trăiți toate acestea așa cum este posibil pentru voi, și chiar aveți foarte multe posibilități, mai multe decât știți deoarece sunteți prea preocupați cu a fi în exterior și a lupta cu toate circumstanțele care vă opresc din a evolua. Credeți-mă, dualitatea, cu puterea ei încearcă să vă distragă atenția de la Realitatea Divină și de la adevăr. De aceea este atât de important să conștintizați deseori că voi sunteți purtătorii deciziilor, voi decideți unde doriți să fiți, voi decideți cum doriți să priviți viața și voi sunteți cei care formează gândurile. Voi sunteți cei care vorbesc, voi decideți cuvintele pe care le alegeți. Toate acestea sunt lucruri pe care voi trebuie să le realizați mereu. Eu vă spun că, de fapt este foarte ușor, deoarece mereu când simțiți luptă, rezistență, opoziție, pur și simplu decideți să fiți în adevăr și Realitatea Divină. Isus spune atât de des – urmații urmele iubirii. Iubirea este cea care vă conduce acolo unde veți fi atunci când Quin’Taas se va deschide pe deplin și bineînțeles că există provocări pentru voi dar este un proces natural în energia dualității. Nici o provocare nu este atât de mare încât să nu reușiți. Cea mai simplă cale este să respectați și să vă bucurați de viață, să trăiți visele din timpul zilei, să nu vă stabiliți restricții.
Slăbiți în intesitate severitatea pe care o simțiți față de voi. Aveți curaj să vă bucurați și să iubiți, nu contează ce anume iubiți. Iubirea este mereu adevărul și Realitatea Divină și nu ține doar de oameni. Puteți iubi tot ceea ce emoționează Sufletul vostru. Deseori oamenii vor să vă povestească altceva, sunt unii oameni care vă spun cum să trăiți, să fiți, să iubiți, ce ar trebui să faceți, ce nu ar trebui să faceți dar există un singur scop aici și acela este de a vă înstrăina de Realitatea Divină, de Adevărul vostru, de viața voastră. Fiecare om este unic, fiecare om poartă o energie a Sufletului personală. Ceea ce este frumos pentru un om nu înseamnă că va fi la fel de frumos pentru un alt om. Voi decideți ce este bine pentru voi. Voi decideți cum vreți să vă trăiți viața. Să vă bucurați și să știți că mai ales atunci când vibrează bucuria și ușurința, cele mai profunde straturi ale Sufletului vostru sunt atinse deoarece energiile reacționează la tot ceea ce voi radiați. Dacă vă bucurați de viață, dacă iubiți, dacă rămâneți în pace atunci energiile și Îngerii și toate ființele de lumină vor fi mai mult alături de voi și vă vor trimite energia lor.
Nu vă lăsați păcăliți. Există atât de multe care nu se pot vedea în dualitate. Cum vreți să vedeți speranța, încrederea, dorul? Există atât de multe și ele sunt aici, în voi și voi simțiți zi de zi. Bucurați-vă de viața voastră de fiecare dor pe care îl simțiți deoarece reprezintă un semn că evoluați. Fiți voi înșivă în fiecare clipă a vieții voastre, fiți voi înșivă și nu trăiți viața altora ci pe a voastră. Mă bucur că am putut vorbi astăzi cu voi și că v-am putut transmite energie cu o mare radinață. Folosiți aceatsă energie, folosiți-o și rămâneți în încredere, MonaOha.
AnAnasha

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.