Noutăți

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 Sunt Îngerul Chamuel. Cu iubire și Lumină vă întâmpin pe fiecare și întregul colectiv prin sunetele OMAR TA SATT. Eu vestesc iubirea care răsună în aceste sunete și nu sunt doar sunete. Aici se află tipare energetice și, în funcție de ființa care aduce mesajele, aceste tipare energetice se schimbă. Chamuel este un Înger al iubirii. Eu port foarte multă forță divină, foarte multă lumină, port iubirea în mine și prin fiecare cuvânt sunt cu energia mea alături de voi. Sunt foarte perceptibil în aceste clipe. Am fost ales să acționez îmmpreună cu voi și pentru voi cu forța mea și voi face astfel.
Deseori noi am vorbit despre cuvintele care pot răni, cuvintele care pot aduce vindecare, cuvintele care pot aduce bucurie, cuvintele care pot aduce durere mai mult decât faptele și deseori am încercat să dizolvăm aceste dureri, aceste cruste dar, deoarece în viața voastră de zi cu zi din dualitate preluați mai mereu astfel de energii este necesar ca aceste ritualuri să fie realizate mai des.
Noi am decis să facem aceasta în câmpul QuinTaas deoarece acolo fiecare energie acționează foarte intens și poate vindeca foarte multe, în funcție de cât de mult vă deschideți. Noi nu manipulăm, nu influențăm liberul arbitru. Conștietizați că este durerea voastră, voi v-ați simțit răniți și voi decideți care energii să plece, care cruste să să înmoaie, în ce situații, cu ce oameni, pe cine alegeți să iertați. Cereți ca și voi să fiți iertați, să vă iertați pe voi înșivă.
În dualitate noi observăm atât de des cât de mult pot cuvintele să afecteze și să rănească oamenii. Voi toți sunteți ființe foarte senzitive și este foarte normal ca multe lucruri să vă afecteze, să simțiți durere sau chiar tristețe și așa cum v-am spus deja, acum a sosit timpul pentru ca aceste energii să plece. Acest lucru înseamnă, libertate, libertatea înseamnă un Nou Început. Acest Nou Început vă poate ajuta ca iubirea pentru voi înșivă, pentru alți oameni, pentru planetă, pentru toate ființele, pentru energii, pentru Îngeri să o preluați mai intens și să o simțiți. Simțiți ce greutăți pot fi luate de pe umerii voștri. Noi suntem pregătiți și dorim să vă susținem în acest proces. Noi suntem pregătiți pentru aceasta. Voi meritați să fiți fericiți, plini de viață și să spuneți DA vieții. Meritați să fiți fără dureri și fără tristețe, să vă trăiți viața. Meritați să fiți liberi pentru QuinTaas, pentru ceea ce ia naștere, pentru ceea ce deja este prezent, meritați.
Respirați profund de câteva ori și folosiți Cristalul ATRANA. Cu ajutorul respirației intrați în profunzimea din voi. Unificați-vă chakrele și chemați-vă ajutoarele interioare. Înainte să aducem aspectele voastre în câmpul QuinTaas, vă rog ca printr-o intenție profundă, printr-o respirație, să intrați în profunzimea Sufletului vostru. Deschideți-vă Ochiul interior și încercați să vă amintiți care au fost cuvintele care v-au rănit, care oameni sau situații, de ce purtați tristețea în Sufletul vostru, pe cine ați rănit voi, acordați-vă timpul necesar. Este un proces important, acordați-vă timp.
Rugați-vă acum Îngerul Auriu să unifice câteva dintre aspectele voastre. Îngerul Păzitor și Ambasadorul Iubirii vă vor însoți. Vom însoți acum aspectele voastre în câmpul luminos QuinTaas. Vă deschideți Ochiul interior și priviți în jurul vostru. Vă conducem spre un loc plin de energie. În mod special, pentru voi au fost realizate aceste pregătiri și acum vă rog ca, pur și simplu, să parcurgeți acest spațiu pas cu pas și, prin fiecare pas pe care îl realizați, dacă voi permiteți, voi dizolva tristețea, durerea, rănile voastre dar am nevoie de permisiunea voastră. Dacă îmi dați voie, rostiți-vă numele originar, arătați-mi prin intenție că sunteți pregătiți și apoi pășiți pas cu pas, pas cu pas, pas cu pas.
Este un drum special. Am început să acționez de mult timp. Acest drum vă conduce undeva sus. Cu fiecare pas vă eliberați de ceva, cu fiecare pas eu vă susțin. Și în timp ce pășiți pare că soarele apune și în jurul vostru se face întuneric dar voi aveți încredere, MonaOha, aveți încredere în mine și mergeți mai departe, tot mai departe. Ultimii pași poate că îi simțiți foare greu de parcurs dar reușiți să-i realizați. Acum stați pe loc și conștinetizați că eu, în timp ce ați pășit, am preluat foarte multe de la voi, tot ceea ce mi-ați permis. Acum vedeți cum soarele răsare. Puteți vedea cum se face lumină în jurul vostru. Este ca o trezire. Nu doar vedeți soarele, îl și simțiți pe pielea voastră, vă încălzește și vă simțiți în siguranță.
Și deja simțiți cât de multe greutăți au fost luate de pe voi. Mergeți mai departe acum deoarece am mai pregătit ceva pentru voi. Acesta este QuinTaas, aici totul este posibil. Astfel, pentru voi, am pregătit un lac și dacă priviți puteți vedea că în acest lac circulă foarte multe Cristale din Realitatea Divină. Puteți intra în acest lac și vă puteți îmbăia în el, puteți absorbi energiile, puteți simți soarele, ușurința și profunda bucurie. Veți simți toate acestea. Dați-vă voie și intrați acum.
Respirați într-un ritm așa cum este bine pentru voi în timp ce veți fi purtați înapoi plini de energia ușurinței și bucuriei profunde, bucuria pentru viața care vă așteaptă acum. Să vă eliberați, să iertați, să vă iertați pe voi este un proces înalt spiritual. Aveți nevoie de mult curaj pentru a face toate acestea dar eu pot vedea cât ați fost de curajoși. Pot vedea. Acum sunteți liberi, nu mai permiteți să fiți răniți prin cuvinte sau fapte, fiți atenți la fiecare cuvânt pe care îl rostiți, iertați-vă pe voi și iubiți-vă, respectați-vă și fiți atenți cu voi așa cum veți fi și cu ceilalți oameni pe care îi veți întâlni. A fost foarte frumos să fiu alături de voi. Vă iubesc foarte mult și vă aduc un auriu AnAnasha.
AnAnasha

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.