Noutăți

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Sunt Melek Metatron. Din sferele El’Shaddai vă întâmpin prin sunetele OMAR TA SATT. Prin cuvintele pe care vi le transmit, vă aduc energia bucuriei de viață. Sunteți într-un spațiu plin de lumină și iubire. Sunteți aici pentru a asculta mesajele, pentru a absorbi energiile, cadourile. Sunteți pregătiți astfel încât fiecare cuvânt care vă este adresat să vă transforme, deoarece bucuria de viață vă va transforma.
 Această energie vă va fi adusă prin fiecare canalizare, prin fiecare cuvânt, ușurința, bucuria de viață. Această bucurie de viață este foarte importantă în această perioadă. Sunteți spirituali, sunteți conștienți și, totuși, toate acestea nu înseamnă atât de mult dacă bucuria de viață nu se expansionează în voi, bucuria față de ceea ce va veni, bucuria față de ceea ce este. Reprezintă ceva foarte important, înseamnă atât de mult în asemenea timpuri în care fiecare energie se tansformă, puteți simți toate acestea.
Bucuria de a trăi este foarte importantă și din acest motiv veți primi picăturile de binecuvântare de la Sursa Divină. Sunt necesare foarte multe pregătiri pentru ca picăturile de binecuvântare ale bucuriei de viață să se expansioneze în voi, pentru ca durerea și împietrirea pe care dualitatea le aduce uneori, să fie dizolvate, pentru a fi și a simți ceea ce sunteți cu adevărat, o lumină, o lumină plină de bucurie, o lumină plină de ușurință, ușurința de a fi. Toate acestea sosesc deoarece toate acestea reprezintă Quin’Taas, Timpurile Noi și a sosit momentul să puteți simți că vă puteți elibera, vă puteți elibera de toate poverile care vă apasă, de tot ceea ce vă doare și vă apasă, de tot ceea ce vă împiedică în dualitate. Ușurința, bucuria sunt cele care vă conduc mai departe în procesul vostru spiritual.
Vă expansionați foarte mult iar conștiința voastră este elevată. Bucuria, bucuria de a trăi, viața din voi, viața din toți, viața cu oamenii, viața cu Îngerii, viața cu noi, unificarea, bucuria atunci când totul se va deschide, transformarea atunci când energiile din SaMaa’Tah vor sosi, toate acestea vă așteaptă și tot ceea că vă îngustează se va dizolva.
În aceste zile vă veți expansiona și veți fi pregătiți pentru a putea simți această frumusețe și energiile înalte într-o bucurie și ușurință cum nu ați mai simțit niciodată până acum. Spiritualitatea nu are nimic de-a face cu ceva rigid ci cu bucuria și ușurința. Noi vă susținem pentru ca viața voastră să devină plină de bucurie, pentru ca dimineața să vă treziți și să vă bucurați că trăiți, așa să fie, așa să fie.
Acest spațiu a fost pregătit, a fost umplut de energii, poate puteți simți acest lucru, poate îl puteți simți. Și astfel, acum, primiți energiile binecuvântării bucuriei de viață. Absorbiți-le foarte profund, foarte profund în Sufletul vostru deoarece Sufletului vostru îi este foarte dor de această ușurință, de această stare originară. Lumina nu este niciodată îngustă, nu este niciodată apăsătoare, Realitatea Divină niciodată nu este apăsătoare, dualitatea vă apasă dar noi vă vom arăta în aceste zile, cum din ce în ce mai mult vă puteți elibera de această apăsare pentru a fi voi înșivă, pentru ca să puteți simți ce înseamnă bucuria chiar dacă există circumstanțe în viața voastră care nu vă permit să vă simțiți astfel. Vă iubim foarte mult, foarte mult. A ni oheved odrach, A ni oheved odrach.
Curg foarte multe tipare energetice și Îngerii se grăbesc să fie prezenți aici, alături de voi acum când Sursa Divină revarsă aceste picături de binecuvântare ale bucuriei de viață. Primiți-le cu o profundă recunoștință în Sufletul vostru.
Foarte mulți oameni nu își dau voie să simtă ușurința și bucuria de a trăi, să le simtă cu adevărat. Uneori oamenii cred că spiritualitatea este ceva dificil, că trebuie foarte multă străduință pentru expansionarea conștiinței dar nu este adevărat. Cu cât puteți simți în interiorul vostru mai multă bucurie și ușurință, cu atât mai multe tipare energetice putem ancora și cu atât mai ușor puteți absorbi energiile, cadourile.
Știu, iubiții mei copii umani, cu uneori nu este ușor în circumstanțele dualității să percepeți viața cu ușurință dar voi decideți, voi sunteți cei care decid dacă vă eliberați de tot ceea ce vă apasă. Aici și acum aveți posibilitatea să vă eliberați, noi vă susținem, suntem atât de mulți și suntem aici pentru a vă ajuta și facem totul pentru a vă susține pentru a vă elibera de ceea ce vă apasă. Starea originară a luminii este mereu plină de ușurință, de bucurie, fiecare energie înseamnă viață, înseamnă viață.
Atât de mulți oameni nici nu vor să trăiască, nu simt bucuria de a trăi și principiul energetic spune că astfel energiile sunt sustrase iar oamenii se simt slăbiți, storși de energie și simt cu atât mai puțin bucuria. De aceea vom face totul pentru ca voi să simțiți din nou pe deplin această bucurie a vieții, așa va fi deoarece QuinTaas este bucuria vieții.
AnAnasha

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.