Noutăți

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Sunt Kryon, lumina iubirii magnetice și vă întâmpin comunitatea, vă întâmpin pe fiecare dintre voi prin sunetele OMAR TA SATT. Vreau să știți că acest spațiu este umplut cu iubire și lumină, că acest spațiu este umplut cu energia bucuriei de a trăi pe care Melek Metatron, prin cuvintele lui, prin picăturile de binecuvântare v-a adus-o.
Trăiți într-o perioadă foarte specială și noi știm ce înseamnă această perioadă pentru fiecare dintre voi, știm că așteptați cu nerăbdare ca timpurile energetice din QuinTaas să se deschidă. Noi știm ce așteptări aveți, ce sperați, știm ce viziuni aveți, le cunoaștem, le vedem, le știm. QuinTaas s-a expansionat deja energetic pe Planeta voastră, energia s-a modificat dar încă mai există multe lupte între putere și lumină. De aceea este atât de important să simțiți în această perioadă bucuria de a trăi, ușurința, deoarece atunci când QuinTaas se va deschide pe deplin foarte multe se vor schimba pentru voi.
Cu siguranță deja v-ați întrebat ce anume se va schimba. Foarte multe mesaje, foarte multe informații v-au fost transmise deja. Și totuși nu va fi ușor, nu se va schimba totul printr-o respirație. Și în QuinTaas, în Noile Timpuri, vor exista provocări noi chiar dacă multe dintre structurile puterii se vor prăbuși și dualitatea va dispărea. Cu toate acestea vor exista provocări diferite față de cele cu care v-ați obișnuit dar provocările sunt necesare. În Noile Timpuri va exista în continuare dorul de a merge mai departe, de a evolua așa cum fiecare ființă de lumină o face și poate că una din marile provocări din QuinTas va fi că nu veți simți durere, veți fi eliberați de ea, atenția voastră nu va fi distrasă de dualitate, veți căuta tot mai mult în interiorul vostru și veți observa cât este de important ca voi, în conștiința voastră să evoluați.
Și poate că este o provocare să primiți, să trăiți bucuria vieții și chiar dacă în dualitate există foarte multe rezistențe și provocări legate de ceea ce vă apasă, tot ceea ce vă distrage sunt doar iluzii. Deseori priviți problemele și nu soluțiile iar în QuinTaas și acest lucru va fi diferit deoarece soluțiile vor fi perceptibile imediat printr-o respirație plină de ușurință. Există oameni cărora le place greutatea dar greutatea va trece și va sosi ușurința, ușurința de a fi.
Ce înseamnă ușurința de a fi? Provocarea de a primi viața din plin, viața și iubirea, să nu fiți distrași de durere sau circumstanțe ci să primiți provocările pe care Noile Timpuri le aduc, să evoluați. Toate acestea se vor petrece.  Pentru mulți oameni, și nu veți crede acest lucru, pentru mulți oameni este mai ușor să fie în durere, să fie triști decât să fie expansionați și ușori deoarece astfel ar avea mai mult timp pentru a căuta în interior, pentru a vedea viața din interior și a vedea ce se întâmplă acolo, posibilitățile, abilitățile și mai ales iubirea. Să oferiți iubire este pentru majoritatea dintre voi ceva ușor dar să primiți iubirea este ceva foarte dificil pentru mulți. Toate acestea se vor schimba. Veți primi și veți dărui iubire cu ușurință, cu multă ușurință. Energia din acest spațiu este energia din QuinTaas, pătrunsă de Realitatea Divină, de adevăr, bucurie, lumină, iubire și, pentru câteva momente vă ofer oportunitatea să simțiți această energie foarte profund în Sufletul vostru în mod conștient. Doar simțiți.
Simțirea va fi foarte specială în QuinTaas. Deseori v-am spus că măștile vor cădea și ele deja cad. Multora le este frică de aceste clipe deoarece își imaginează că nu sunt suficient de buni, nu știu ce gândesc ceilalți atunci când măștile lor cad dar eu vă spun : cele mai frumoase și mai bune clipe vor sosi, lumina se va expansiona. Veți fi plini de bucurie și veți putea trăi această bucurie, nu doar o veți simți ci o veți și trăi. Este o foarte mare diferență dacă simțiți bucuria sau dacă o trăiți deoarece cât de des trăiți bucuria? În dualitate realizați lucruri fără sens dar lucruri care vă provoacă bucurie. Deseori aveți sentimentul că nu vă permiteți bucuria, dar Sufletul vostru își dorește foarte mult această ușurință această bucurie de a trăi și aveți posibilitatea în QuinTaas, cu Limgaam să vă refaceți, să vă înnoiți, să aveți parte de o viață plină de bucurie. De aceea acest Festival, aceste zile sunt pline de evenimente și sunt importante deoarece aduc o energie foarte înaltă. Și aici au loc pregătiri pentru QuinTaas pentru viața voastră.
Noi vom face totul, așa cum a spus Melek Metatron, pentru a vă susține, pentru ca să puteți lăsa în urmă tot ceea ce vă apasă și eu știu că uneori pare foarte dificil să realizați acest lucru, circumstanțele vieții care poate vă obligă să realizați ceva ce nici măcar nu vă doriți, ceva ce poate vă rănește, situații care nu sunt frumoase. Și totuși, în aceste zile vă vom ajuta pe fiecare dintre voi să se poată deschide puțin mai mult și veți fi pregătiți ca în fiecare canalizare să se elibereze puțin mai mult pentru ca energiile bucuriei de viață să fie ancorate.
Nu este minunat? Deveniți conștienți că trăiți în aceste timpuri, că sunt momentele voastre, timpul vostru, clipele voastre și folosiți fiecare clipă pentru ceva benefic, ceva frumos, pentru bucurie, pentru ușurință. Noi vă vom susține.
AnAnasha

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

We use cookies on our website. Some of them are essential for the operation of the site, while others help us to improve this site and the user experience (tracking cookies). You can decide for yourself whether you want to allow cookies or not. Please note that if you reject them, you may not be able to use all the functionalities of the site.