Melek Metatron  - Iniţierea Chakrelor Eranus şi Luina
Eu sunt Melek Metatron din sferele El’Shaddai. Dragii mei copii umani, puteţi fi siguri de imensa iubire a Familiei. Energiile iubirii şi bucuriei ne unesc,  iar noi sărbătorim cea mai înaltă sărbătoare a iubirii.
Acestea sunt timpurile marilor daruri. Este momentul schimbărilor. Este momentul iubirii. Puteţi simţi în inima voastră, cât  de multe s-au întâmplat în aceste zile. Atât de multă iubire, atât de multă unitate, născută în lumina frecvenţei albastre aurii. Marile lumini sunt mişcate în profunzimea lor. Ele sunt alături de voi, cu fiecare respiraţie. Aţi experimentat atât de multe, iar punctul culminant pentru voi, va fi intrarea mea în corpul lui Sangitar. Un tipar foarte special a fost dezvoltat. Reţeaua iubirii a fost ţesută şi mai adânc şi mai puternic. Sunteţi iubiţi imens de mult.
Iniţierea care va urma, va fi un nou dar. Multe din cele ce s-au transmis, se vor arăta în viaţa voastră de zi cu zi. Energiile din aceste întâlniri au fost întotdeauna atât de înalte şi fine, încât cântecele îngerilor s-au putut auzi.
Dar la acest festival, energiile au fost chiar mai înalte. Melek Metatron vă aduce mesajul : Multe s-au întâmplat. Pentru mulţi oameni, au avut loc schimbări, transformări şi procese de purificare. Multe v-au atins sufletul. Deoarece cuvintele nu vor fi niciodată suficiente, pentru a descrie ce înseamnă acest lucru, iniţierea va avea loc în tăcere.
Vă cer : spuneţi aceste cuvinte cât  de puternic se poate pentru voi
Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, So’ham.
Iar acum, Ochiul lui Dumnezeu vă cere : ridicaţi-vă şi primiţi ceea ce este menit pentru voi.
(în timpul acestei iniţieri se aud sunete profunde)
Nota: Pentru o parte a vindecătorilor pământului,  trei chakre noi au fost anunţate - ce vor putea fi iniţiate doar acum.
Chakra Eranus este situată la 3cm sub partea de sus a craniului, în spatele capului. Serveşte transformării fricii. Amintirile fricilor din încarnările anterioare sunt absorbite prin matrice, prin chakra Eranus. În plus, hormonul morţii este produs lângă chakra Eranus. Anumite energii sunt eliberate într-un anumit ritm, care ne face să îmbătrânim. Prin iniţierea şi purificarea acestei chakre, voi sunteţi eliberaţi de amintirile fricilor, iar hormonul morţii se va dizolva. Vă va aduce mai multă linişte, curaj şi putere.
Chakra Luina se află în mijlocul creierului, foarte aproape de canalele auditive. În Realitatea Divină, înseamnă centrare, meditaţie, claritate şi trezire. În dualitate poate cauza agitaţie şi concentrare slabă.
Chakra Sewaja poate fi iniţiată într-un moment de înaltă expansionare a luminii. Este păzită de un grup de îngeri, Îngerii Sewaja. Locul ei este alături de matricea voastră.Prin deschiderea acestei chakre veţi putea intra uşor în contact cu fiinţele inteligente.
În timpul festivalului, chakrele Eranus şi Luina au fost iniţiate. O iniţiere este un dar special al lumii spirituale. Când noile chakre sunt iniţiate, ele sunt deschise larg şi pot avea loc mari transformări. În plus ele trebuie reactivate din nou şi din nou, pentru ca energia să se poată expansiona tot mai mult.
La o activare, atenţia este direcţionată spre o anumită frecvenţă. Prin aceasta, o chakră este expansionată, şi poate curge mai multă energie prin această chakră.
image1

Pietre energizate

View more
image2

Cristalele de Lumină

View more
image3

Profesiile Noilor Timpuri

View more
image4

Cei 48 de Pași

View more
image5

Pașii Pionierilor Luminii

View more
image6

Pașii Sol'A'Vana

View more
image7

Cei 36 de Pași ai Trezirii

View more
image8

Pașii Sa'Maa'Tah

View more

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok Decline