Eu sunt Maris şi vă întâmpin prin cuvintele OMAR TA SATT. Deoarece m-aţi primit atât de călduros ieri, este o mare plăcere pentru mine să vă vorbesc astăzi din nou. Sunt un Arcturian, şi, aşa cum v-am spus deja ieri, cred că voi, rasa umană, sunteţi foarte simpatici. Mă bucur că am permisiunea de a vă vorbi.
Vă voi spune ceva despre aşa numitele OZN-uri, vă voi spune mai multe despre munca Arcturienilor pe Pământ, dar mai multe vă voi spune despre legile de pe Pământ. Simt nevoia să fac aceasta şi vă voi da din nou exemple, pentru ca voi să înţelegeti mai bine.
Munca pe Pământ a Arcturienilor cuprinde multe, chiar şi studiul dualităţii şi înţelegerea care se dezvoltă de aici. Astfel, doresc să vă vorbesc despre legi. O lege de pe planeta voastră, se referă la liberul arbitru. Deseori, îngerii şi marile lumini spun: “ Nouă nu ni se permite să intervenim în liberul vostru arbitru.”Dar pentru mulţi dintre voi , ceea ce înseamnă aceasta, este ceva abstract. Aceste cuvinte chiar înseamnă ceva, doar pentru puţini dintre voi. Diferenţa dintre Arcturieni şi voi stă în faptul că noi suntem conştienţi de sinele nostru. Conştientizarea noastră nu este împărţită în două, aşa cum se întâmplă cu voi în dualitate. La voi există conştiinţa de suprafaţă şi o conştiinţă de interior pe care voi o numiţi subconştient, pe care noi nu îl cunoaştem. Noi suntem treziţi. Natura voastră conflictuală, face ca anumite lucruri să fie atât de greu de înţeles pentru voi, mesaje care vă sunt aduse din lumea spirituală.
Atfel doresc să incep cu liberul arbitru. Ce înseamnă cu adevărat? Doresc să vă dau un nou exemplu, ca şi ieri. Doar imaginaţi-vă un om. Puteţi chiar să vă imaginaţi pe voi, dar puteţi alege orice om. Doar imaginaţi-vă un om, care se află în deşert. Este foarte cald, iar omului îi este sete. Un înger se află langă el, este invizibil, desigur, dar este prezent. Să-i spunem acestui înger, Kryon. Omul îi spune îngerului :” Kryon, îmi este atât de sete ! Ce să fac?”. Kryon răspunde “ Bea ceva. Bea apă, te va ajuta să-ţi potoleşti setea.” Omul spune “Dar nu am nici o idee unde aş putea găsi apa!”, Kryon răspunde “Vino, te voi îndruma. Îţi voi arăta calea spre sursă. Acolo vei putea bea.”Omul îi spune lui Kryon “Oh, este prea departe pentru mine. Dă-mi tu apa. Îti cer, Kryon, dă-mi tu apa!”. Kryon, în imensa sa iubire, merge la sursă, umple un pahar cu apă şi il aduce omului. Spune “Uite, ţi-am adus apa, poţi să o bei!”. Omul îl priveşte pe Kryon şi spune “ Kryon, dar eu nu vreau să o beau. Nu ştiu ce conţine această apă sau ce se va întâmpla dacă beau această apă acum.” Kryon răspunde “ Îţi va potoli setea.Te vei simţi bine, plin de prospeţime. Nimic nu ţi se poate întâmpla. Îţi ofer apa. Ia-o!”. Omul spune “Kryon, ţi-am spus că îmi este sete, ce să fac?”. Kryon spune “Bea apa pe care ţi-o ofer. Este un elexir”. “Kryon, îmi este atât de sete. Te rog,, îmi poţi spune ce să fac?”. Kryon spune “ Ţi-am adus apa. Bea-o! Îţi va face bine!”. Omul răspunde “Kryon, te tot repeţi. Spune-mi ceva nou. Ceea ce-mi spui ştiu deja atât de bine. Aproape mă plictiseşti. Spune-mi odată ce pot să fac, pentru ca setea mea să dispară!”. Kryon încearcă să găsească diferite cuvinte şi spune “ Ar putea fi o posibilitate. Dacă ţi-ai întinde mâinile, eu îţi voi da paharul cu apă, dar trebuie să bei foarte atent, pentru ca setea ta să fie potolită”. “ Kryon, eu chiar nu te înţeleg. Deja de câţiva ani îţi tot cer apă şi te întreb cum să-mi potolesc setea şi, întotdeauna, îmi dai acelaşi răspuns, dar nu se întâmplă nimic”. Kryon, ca mare înger, în imensa sa iubire spune “Oh Doamne, copilul meu uman, nu mi se permite să intervin în liberul tău arbitru,. îţi pot da apă, dar tu trebuie să bei”.
Ei bine, cam aşa se întâmplă. Şi acum vă întreb, Arcturienii vă întreabă “ Ce s-ar întâmpla dacă, Kryon, ar aduce un furtun, l-ar pune în gura omului şi ar da drumul la apă?”. Ar fi o intervenţie în liberul arbitru. Fiţi sinceri : cât  de des vorbiţi între voi despre fiinţe divine, despre lumina lor, despre iubirea lor şi cât  de des vorbiţi despre fiinţe, care par a fi întunecate, sau vă este frică de aceste fiinţe că v-ar putea răni în vreun fel?. Eu vă spun , dacă Kryon v-ar pune furtunul în gură, atunci nu ar mai fi Kryon. Kryon este un înger luminos, iubitor, cu energie magnetică. Neobosit, cu imensă iubire, el se află langă voi chiar şi astăzi, după atât de mulţi ani şi încă vă oferă paharul cu apă.
Mulţi dintre voi cer lumii spirituale, ceva din conştiinţa de suprafaţă. Ceea ce voi cereti, este deseori, acordat. Dar se întâmplă exact ca şi în această parabolă : Tot ceea ce vă aducem, vă putem doar oferi. Să primiţi, este ceva ce voi trebuie să faceţi. Aceasta este legea. Din această cauză, fiinţele spirituale, marile lumini, vă cer atât de des : Acceptaţi darurile noastre! Vă putem oferi orice, dar voi trebuie să primiţi. Câteodată se întâmplă, ca fiinţele umane să ceară ceva şi devin foarte furioase dacă nu este împlinită cerinţa. Apoi se înfurie pe marile lumini.
Doresc să vă mai dau un exemplu despre acest lucru. Unul foarte simplu. Dacă privesc în Corpurile voastre de Lumină şi i-aş spune cuiva dintre voi “ Energiile tale feminine şi masculine, nu sunt încă în echilibru”, vă întreb acum: Este corect?, Veţi fi furiosi din această cauză? Sau veţi realiza, că doar voi vă puteţi echilibra energiile?
Vă menţionez acest lucru, deoarece următoarea lege, este echilibrul dintre a da şi a primi. Este o lege a planetei voastre. Chiar de la început vreau să specific faptul că, exact aceia care comentează atât de mult această lege, sunt exact aceia care, în încarnările trecute au asigurat dezvoltarea acestei legi. Nu am fost noi, lumea spirituală, ci voi. Este legea voastră, dar este o lege. Nimic nu funcţionează fară echilibrul dintre a da şi a primi. Este ceva fundamental. Deseori, chiar oamenii spirituali sunt împiedicaţi, în a-şi desfăşura munca lor, exact din această cauză, datorită acestei legi. Poate că, nu este scrisă în codul vostru, dar este o lege eficientă pe planeta voastră.
Doresc să vă mai prezint un exemplu. Imaginaţi-vă că un vindecător, un minunat vindecător, care si-a deschis cufărul cu toate abilităţile cuprinse acolo, este capabil să facă o minunată muncă de vindecare. Dar mulţi oameni consideră că nu ar trebui să ceară nimic în schimbul vindecărilor. Cum ar arăta această situaţie în dualitatea voastră, v-aţi gândit vreodată? Vindecătorul ar trebui să realizeze munca istovitoare multe ore pe zi? Poate ar trebui să vandă ceva sau să construiască ceva prin efortul propriu? Apoi, când revine acasă, obosit după muncă, după ce a oferit sesiuni de vindecare, fără a cere nimic în schimb, ce credeţi, cât  de mult va putea acest vindecator să-si continue munca în intenţia iubirii? Chiar dacă mulţi oameni nu vor să înţeleagă acest lucru, credeţi-mă, chiar şi un vindecător trebuie să bea şi să mănânce în dualitate. Exact cum fiecare om este plătit pentru munca sa, exact aşa şi fiecare persoană spirituală ar trebui să fie plătită şi are dreptul la acest echilibru. Este o lege, care pare a fi foarte eficientă pe planeta voastră. Credeţi-mă, efectul, este ceva ce apare în anumite situaţii. Dacă puteţi înţelege şi accepta aceste legi, multe lucruri se vor schimba în viaţa voastră, chiar de acum. Dacă încercaţi să luptaţi împotriva acestor legi, veţi pierde multă energie. Aveţi chiar şi legi care sunt scrise. Vreau să vă spun din nou, că trebuie să fiţi în pace cu aceste legi, astfel se va oglindi acest lucru în viaţa voastră de zi cu zi. Nu cereţi fiinţelor înalt spirituale, să intervină în liberul vostru arbitru şi fiţi atenţi la legea echilibrului.
Noi, Arcturienii, am studiat şi oamenii şi dualitatea, şi vă pot spune , este foarte interesant. Din nou, vreau să vă spun cât  de iubiţi sunteţi. Şi din nou, vreau să vă spun că, aici, în această încăpere, s-au adunat mulţi oameni cu abilităţi mari şi unice. Nu există un alt moment mai optim pentru a vă folosi aceste abilităţi.
Vreau să vă menţionez ceva despre liberul arbitru. Un înger, o înaltă fiinţă a luminii, nu intervine niciodată în liberul vostru arbitru. Mulţi oameni încearcă acest lucru, prin a vă aduce la cunoştinţă cuvinte negative, deoarece voi vă dezvoltaţi spiritual. Există oameni care si-ar dori să vă interzică, să vă dezvoltaţi în iubire şi spiritualitate. Cât  de bine este că aveţi liberul arbitru. Astfel voi puteţi decide, şi aţi decis. Această decizie va fi răsplătită. Eu o voi răsplăti chiar prin aceste cuvinte, deoarece am primit dreptul de a face acest lucru. Astfel, ajungem acum la subiectul OZN-urilor, aşa cum le numiţi voi.
Trebuie să faceţi diferenţa între nenumăratele obiecte care zboară. Cei mai mulţi dintre piloţii navelor  spaţiale, sunt Arcturieni sau aparţin de Ashtar Sheran. Când avem misiunea de a veni pe Pământ, noi mergem într-un fel de navă mamă cu multe, multe nave pe care noi le pilotăm cu puterea gândului. Noi prindem viteză pe marginea reţelei câmpului magnetic. Actuala mamă navă, nu intră în atmosfera Pământului. Doar navele de recunoaştere pătrund în atmosfera Pământului şi se răspândesc pe tot Pământul. Ele pot chiar să aterizeze pe Pământ. Sunt eliberate sonde de către aceste nave de recunoaştere, pentru a se verifica energiile şi pentru a echilibra stelele tetraedru. Deseori când priviţi spre cer, puteţi vedea obiecte ciudate. Deseori, acestea sunt sondele. Ele nu au fiinţe vii la bord. Dar navele de recunoaştere sunt conduse de piloţi şi când vedeţi aceste nave pe cer, puteţi fi siguri că sunt conduse de Arcturieni. Ele pot fi observate mai rar faţă de sonde, dar le puteţi vedea.
Unii oameni se pot descurca mai bine ca alţii, iar motivul este datorat anumitor receptori de pe suprafaţa pielii voastre  care, atunci când sunt încărcaţi, automat trimit fluxuri energetice, care ajung la navele de recunoaştere şi dau semnalul. Când acest lucru se întamplă, navele de recunoaştere se apropie. Unii poartă aceste energii în ei mai mult, iar alţii mai puţin. Când aceşti receptori au o anumită frecvenţă a vibraţiei şi vedeţi o navă Arcturiană, puteţi face imediat contact. Acest lucru se întâmplă prin anumite frecvenţe,care apar ca sunete şi semnale de pe navă. Atunci, aceste nave se vor apropia de voi. Marele, cu adevărat marele meu dar, constă în faptul că vă voi încărca aceşti receptori, astfel încât voi să puteţi face contact oricând vedeţi ceva pe cer, în următoarea perioadă. Aţi ales călătorii lungi, pentru a veni astăzi aici. Pentru acest lucru noi vă suntem recunoscători. Voi ştiţi, că se pot întâmpla mult mai multe în colectivitate. Exprimaţi-vă intenţia că aţi ales pentru voi, lungi călătorii.
Mai doresc să vă spun ceva : Întotdeauna intenţia este oglindită în Corpul vostru de Lumină. Noi putem recunoaşte această intenţie, atât noi cât  şi Înalţii Consilieri ai Luminii. Normal, nu este posibil pentru mulţi oameni să vină aici pentru astfel de întâlniri. Dar pentru mulţi, poate fi posibil. Şi pentru acest lucru doresc să vă ofer un exemplu.
Noi, Arcturienii, am acoperit, de asemenea, o mare distantă, pentru a fi aici cu voi pentru ascensiune. Comanda flotei a fost aleasă dintre mii de Arcturieni. Niciunul dintre ei nu a spus “Artee, doresc să mai dorm puţin. Călătoria este prea lungă şi obositoare, îmi poţi povesti mai tarziu despre cum a fost.” Astfel, intenţia noastră s-a oglindit prin faptul că atât de mulţi Arcturieni, au fost gata să vină pe Pământ, chiar dacă nu a fost uşor pentru ei, faptul că a tebuit să alegem. Pentru noi, Arcturienii, chiar dacă suntem atât de luminosi, atât de treziţi, atât de strălucitori şi atât de expansionaţi în structura noastră, poate fi foarte neplăcut să intrăm în atmosfera Pământului. Guvernele au încercat de nenumărate ori să ne distrugă navele. Nu au avut succes. Tehnologia lor nu este suficientă. Ceea ce ne-a cauzat foarte multe probleme, a fost puterea gândurilor colective. Noi, în intenţia noastră, suntem foarte puri şi clari. Nici o distanţă nu este îndeajuns de mare pentru noi, ca să ne oprească din a vă ajuta. Din această cauză, îi apreciem atât de mult pe aceia care au călătorit de foarte departe pentru a ne auzi mesajele. Din această cauză, exact din această cauză, voi veţi primi un mare dar, acum. Cuprinde mai mult decât vă puteţi imagina. Imediat ce ultima fază a Ascensiunii va fi vizibilă pentru voi, veţi fi foarte recunoscători şi bucurosi, că aveţi aceşti receptori încărcaţi. Atunci, eu sper, că mai repede, dar macar atunci, vă veţi aminti de mine, Maris.
Astfel, voi alege cuvintele pe care voi le cunoaşteţi.
Respirati într-un ritm corect pentru voi. Centraţi-vă. Unificaţi-vă toate chakrele. Oh, văd că puteţi face acest lucru surprinzător de repede. Expansionaţi-vă.
Aşezaţi-vă mâinile pe picioare cu palmele în sus. Când această încărcare începe, imediat, se poate întâmpla să simţiţi un mic tremurat sau o mică arsură în centrul palmelor voastre. Noi vom încărca vârful degetelor voastre, dar în special palmele. Acum, deschideţi-vă toate canalele în intenţia iubirii. Ashtar Sheran priveşte acest eveniment, iar Arcturienii sunt pregătiţi să vă încarce. Deveniţi conştienţi de încălţările voastre energetice. Respiraţi echilibrat. Vom începe acum.
Astfel s-a întâmplat. Vreau să vă spun că Arcturienii nu vor părăsi planeta voastră, până nu v-a avea loc Ascensiunea. Ne vom arăta şi ne vom îmbrăţişa unii cu altii. Astfel, mi s-a permis să vorbesc prin medium şi sunt bucuros că voi avea şansa din nou să vă vorbesc.
Până atunci, vă spun AN’ANASHA.
image1

Pietre energizate

View more
image2

Cristalele de Lumină

View more
image3

Profesiile Noilor Timpuri

View more
image4

Cei 48 de Pași

View more
image5

Pașii Pionierilor Luminii

View more
image6

Pașii Sol'A'Vana

View more
image7

Cei 36 de Pași ai Trezirii

View more
image8

Pașii Sa'Maa'Tah

View more

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok Decline