Eu sunt Isus Christos. Eu sunt iubirea atotcuprinzătoare care am fost mereu şi voi fi mereu. Eu mă orientez şi distribui energia mântuirii într-un ritm echilibrat. Născut din A FI , ştiind. Eu port imensa iubire. Eu port Lumina.
La început vi s-a spus, ca introducere, că există anumite energii înalte, aici, în această încăpere. Acesta este un festival special. Isus Christos doreşte să vă confirme din nou. Aţi pus multe lucruri care sunt în mintea voastră, la lumină. Puteţi fi siguri că lumina va fi activată şi iubirea va fi expansionată. Acum, aţi primit deja multe daruri, dar cel mai mare dar, este intrarea în corpul fizic al medium-ului, deoarece voi sta în faţa voastră, iar fiecare privire, fiecare gest, fiecare pas şi fiecare gând cuprinde lumina graţiei.
Se va întâmpla, că multe frecvenţe din Sursa Divină a lui Metatron să călătorească alături de mine în corpul lui Sangitar. Vă vor atinge în profunzimea fiinţei. Este cu mult mai mult decât vă puteţi imagina, deoarece energiile lui Lady Gaia vibrează mai înalt, iar sufletul vostru este pregătit să accepte, tot ceea ce este pregătit pentru el – în splendoarea frumuseţii, în tăcerea fiinţei, în binecuvântarea iubirii şi în libertate. Voi veţi experimenta ce e mai bine, ce e mai frumos. Tot ceea ce aţi semănat , voi veţi culege. Am rugat-o pe Sangitar să primească şi să noteze mesajul noii rugăciuni. Eu, ca Fiu, vă spun: Fiecare literă este încărcată cu cea mai înaltă lumină a divinităţii. Spusă în colectivitate, această rugăciune are un mare efect asupra nivelului mental şi emoţional. Tipare au fost construite în această rugăciune pe care, atunci când le rostiţi, declanşează ceva în voi care poate elibera sufletul vostru de lucruri, în special gânduri, care nu vă servesc. Vă spun: dacă acum nu este momentul, atunci când va fi? Timpul a sosit. Astfel, este important să rostiţi această rugăciune în colectiv din cea mai profundă parte a sufletului vostru şi să o absorbiţi în profunzimea sufletului vostru, în acelaşi timp. Va deveni rugăciunea vieţii voastre, zi şi noapte. Voi repeta cuvintele din nou : Fiecare litera conţine un dar pentru fiecare dintre voi.
Astfel, lasaţi ca chakrele voastre să se unifice şi pregătiţi-vă, respirând profund. Când veţi rosti împreună această rugăciune, energia christică a mântuirii va curge peste voi. Astfel, vom lăsa sunetele din Realitatea Divină să se audă ca o pregătire. Vă cer să vă ridicaţi pentru a vă arăta respectul.
Rugăciunea Tatăl Nostru a Noilor Timpuri
 
Kodoish, Kodoish, Kodoish, Adonai ‘Tsebayoth – Trinitatea Câmpului Gândurilor Divine.
Îmi declar apartenenţa şi intru în intenţia ELEXIER. Respir energia Noilor Timpuri în mine. Păşesc afară din conştiinţa colectivă pentru a simţi unitatea şi conexiunea mea la Câmpul Gândurilor Divine. În profunda realizare a fiinţei divine îţi vorbesc ţie, Tată Slăvit: Amin nora de san.
Tu îmi asiguri tot ceea ce am nevoie. O iubire imensă curge din mine şi iluminează Pământul. Mântuirea are loc. Sunt liber.
Rostesc cuvintele: Ela dona ara senja serus de nostre.
Din centrul meu declar că sunt So’Ham şi rostesc cuvintele:
Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, So’ham.
 
Traducere:
Kodoish, Kodoish, Kodoish, Adonai ‘Tsebayoth = Sfânt, Sfânt, Sfânt este Tatăl Ceresc
ELEXIER = Cristalul pentru iubire necondiţionată
Amin nora de san = Voinţa Ta şi a mea sunt una.
Ela dona ara senja serus de nostre = Conştientizarea sufletului meu are loc şi mă eliberează de ego-ul meu
So’ham = Sunt Dumnezeu
Ehyeh Asher Ehyeh = Sunt cine Sunt
 
Eu sunt Melek Metatron. Din sferele El’Shaddai vă întâmpin prin cuvintele OMAR TA SATT. Aţi absorbit atât de multă energie, v-aţi expansionat, şi multe s-au schimbat din această cauză. Este atât de minunat să vă văd. Vă iubesc imens de mult. Melek Metatron, cunoscut ca şi Ochiul lui Dumnezeu, vă vorbeşte prin medium şi doreşte să se adreseze vouă.
Mâine va avea loc o intrare în corpul medium-ului. Şi va fi una specială. Chiar Melek Metatron va intra în corpul lui Sangitar. Sufletul ei va fi îngrijit, în aceste momente, în încăperile din Shambala. Dar, o intrare într-un corp este un eveniment foarte complex. De aceea, Melek Metatron va cere să respiraţi calm şi, mai presus de toate, vreau ca toţi copiii să vină în faţă, pentru ca noi să-i atingem în sufletul lor. De asemenea, toţi cei care vor primi priviri în loc de atîngeri, vă rog să nu judecaţi. Isus Christos vă iubeşte pe toţi. Astfel, în această seară, deja veţi fi pregătiţi puţin pentru evenimentul de mâine. Noi vă vedem intenţia şi Corpurile de Lumină. Va fi o experientă minunată. Credeţi-mă, chiar dacă medium-ul nu vrea să vă spună acest lucru, eu, Melek Metatron voi intra în corpul său şi vă spun: pentru Sangitar această intrare în corpul ei, va fi un mare efort şi un semn al marii ei iubiri pentru voi.
Aţi primit multe mesaje astăzi. Seara se va termina cu muzica lui Andreas, care este inspirată din iubire şi, şi noi, vom asculta aceste sunete ale Realităţii Divine şi vom fi alături de voi.
A ni o’heved o’drach.
An’Anasha.
image1

Pietre energizate

View more
image2

Cristalele de Lumină

View more
image3

Profesiile Noilor Timpuri

View more
image4

Cei 48 de Pași

View more
image5

Pașii Pionierilor Luminii

View more
image6

Pașii Sol'A'Vana

View more
image7

Cei 36 de Pași ai Trezirii

View more
image8

Pașii Sa'Maa'Tah

View more

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok Decline