Eu sunt Maris. Eu sunt un Arcturian. După Artee, eu sunt următorul ca rang, pe planeta Arcturus. Eu m-am pus în serviciul de a ajuta toate planetele care au de trecut o ascensiune. Trebuie să recunosc că voi, oamenii mei dragi, rasa voastră umană, este, în mod părţicular, de iubit. Mă simt foarte atras de voi şi este o mare plăcere pentru mine să mi se permită să vă vorbesc astăzi prin medium. Vă voi spune despre munca Arcturienilor pe Pământ, dar pentru început doresc să vă întâmpin prin cuvintele OMAR TA SATT.
Vă voi prezenta câteva scurte descrieri a ceea ce s-a întâmplat. Mulţi Arcturieni sunt acum pe Pământ pentru a vă ajuta în a merge în Noile Timpuri. Nouă ni s-a dat sarcina, de către Înalţii Consilieri ai Luminii, să intrăm în contact cu diverse medium-uri, printre care şi Sangitar. Am stabilit contacte cu medium-uri, aşa cum ne este nouă obisnuit. Totul a decurs foarte bine. Dar, am intrat în contact cu Sangitar prin muncile noastre obişnuite ale puterii şi gândurilor şi nu s-a întâmplat nimic. Am trimis gânduri, am trimis impulsuri, am trimis mai multe gânduri şi nu am primit nici un răspuns. Ne-am întrebat şi nu am ştiut ce înseamnă acest lucru, apoi ne-am îndreptat spre Kryon. I-am spus că, din păcate, Sangitar nu ne ascultă. Astfel, Kryon, ne-a întrebat: “Cum aţi încercat să stabiliţi contactul?”, “Bineînţeles, prin gânduri” şi Kryon a zis :”Această abordare nu vă va ajuta în cazul lui Sangitar. Trebuie să alegeţi limbajul.”
Astfel puteţi observa, că nici noi nu suntem atotcunoscători. Am folosit, apoi, limbajul şi, bingo, Sangitar ne-a răspuns imediat. De atunci, noi realizăm un contact foarte luminos, foarte serios, dar şi plăcut.
Doresc să vă mai prezint o relatare, despre cum vă percepem noi şi de ce vă considerăm atât de extrem de simpatici. Voi vorbi în imagini şi metafore, dar este exact aşa cum vă transmit.
Sunt foarte mulţi oameni care se află într-o cameră în întuneric. Caţiva sunt puţin speriaţi, simt că există ceva acolo, cu care cineva poate ilumina camera, dar rămân în continuare la locul lor. Alţii, se ridică şi încep să caute întrerupătorul. Unii merg spre stânga, alţii spre dreapta, iar alţii merg circular în diverse direcţii. Durează ceva timp, dar la un moment dat, găsiţi întrerupătorul. Vă puneţi mâna peste el, iar energiile, lumea spirituală, Înalţii Consilieri ai Luminii, vă şoptesc : Apăsaţi pe întrerupător! Apăsaţi pe întrerupător!. Voi ţineţi în continuare mâna pe întrerupător şi spuneţi “Nu, Nu. Ce se va întâmpla când vom apăsa pe întrerupător? “ Energiile vă şoptesc : “Va deveni luminos, veţi putea vedea !” , Dar voi continuaţi :” Nu. Nu, vom mai aştepta puţin”. La un moment dat, impulsul este atât de mare încât îndrăzniţi să apăsaţi întrerupătorul. La început sunteţi complet surprinsi. Sunteţi într-o cameră luminoasă şi sunt atâtea de văzut, dar nu priviţi spre toate. În majoritatea timpului, voi vă menţineţi atenţia asupra unui anumit obiect, iar acest obiect este un mare cufăr. Deja, vă puteţi imagina ceea ce vă voi spune în continuare. Vă voi spune deja ce este în cufăr : Lumina divină şi abilităţile voastre.
Cufărul este închis. Voi priviţi insistent cufărul. Vă apropiaţi de el, iar lumea spirituală, Înalţii Consilieri ai Luminii  vă spun: “Deschide-ţi cufărul!”. Voi spuneţi “Nu, nu”, şi mai degrabă vă aşezaţi pe el. Lumea spirituală este surprinsă “De ce faceţi acest lucru ?”, iar voi răspundeţi “ Ei bine, cum să aflu ce este în cufăr ?”, “ Comori, foarte multe comori. Toate abilităţile, tot ceea ce sunteţi. Când deschideţi cufărul descoperiţi tot ceea ce doriţi să aflaţi şi primiţi ceea ce aţi sperat”. Voi continuaţi să ramâneţi aşezaţi pe cufăr. După o vreme, iluminarea vă impulsionează şi vă ridicaţi şi priviţi spre cufăr. Apoi începeţi să căutaţi o încuietoare cu o combinaţie de numere care poate fi descifrată. Lumea spirituală vă spune : “ Nu, nu, trebuie doar să deschideţi capacul!”. Unii oameni spun “Nu, atunci preferăm să plecăm. Este prea simplu pentru noi. Ne place să fie puţin mai complicat.” câteodată, lumea spirituală este atât de plină de iubire pentru voi, încât, atunci, vă oferă un ciocan şi o daltă, pentru ca voi să spargeţi cufărul şi să-l deschideţi prin muncă. Cu toate acestea, cufărul este foarte uşor de deschis. Apoi, complet epuizaţi după imensul efort, voi aţi reusit să deschideţi cufărul, şi priviţi muţi de uimire la comoară. Lumea spirituală spune :”Haideţi, luaţi-o! Este a voastră!”. Voi spuneţi “ Nu, nu, este mai bine doar să privim!”Lumea spirituală vă cere: “ Chiar vă rugăm să luaţi comoara! Ea vă aparţine! Este a voastră!”. Voi staţi şi priviţi, mâinile vă freamătă în spatele vostru. La un moment dat, impulsul este atât de puternic încât îndrăzniţi să luaţi comoara afară din cufăr. Să presupunem, în sensul figurat al cuvântului, că acestă comoară este reprezentată prin niste bijuterii. Voi le ţineţi în mâinile voastre, vă minunaţi de ele, consideraţi că sunt foarte frumoase iar lumea spirituală vă spune: “ Ei bine, puneţi-vă bijuteriile pe voi!”, iar voi spuneţi “Nu , nu merit să port bijuterii atât de frumoase. Ce vor crede ceilalţi când voi străluci în acest fel?”. Dar, la un moment dat, din nou, impulsul este mare şi vă hotarâţi să purtaţi bijuteriile. Sunteţi iradiaţi cu toată comoara şi toate abilităţile voastre. Imediat, totul este acolo. Abilităţile voastre sunt deschise. Le puteţi folosi. Sunt o parte din voi.
Apoi, vă întoarceţi şi vedeţi un alt om şi vă gândiţi:”Oh, colierul său este mai frumos. Aş prefera să am colierul său”.Si începeţi să vă târguiţi, să faceţi afaceri .” Dacă îmi dai mie bijuteriile tale, eu ţi le dau pe ale mele. Îmi plac ale tale mai mult!” Sau spuneţi “ Comoara mea, bijuteriile mele nu sunt atât de frumoase, aşa că nu le mai vreau deloc” , le puneţi înapoi în cufăr, închideţi din nou cufărul, vă aşezaţi pe el şi priviţi la frumuseţea bijuteriilor celorlalţi. Nu-i aşa că vă minunaţi?
Noi chiar credem că voi sunteţi simpatici. Dar când cineva reinterpreţează istorioara mea, ce zice? Fiecare poartă comoara care este menită pentru el. Fiecare dintre voi are propriile sale abilităti. Nu priviţi spre abilităţile celorlalţi, priviţi-le pe ale voastre. Este comoara care vi se potriveşte cel mai bine. Dar se întâmplă să înţelegeţi mai greu, dar apoi, munca poate începe. Oricum, voi sunteţi mari lumini cu o foarte înaltă conştiinţă. Imaginaţi-vă că în încăperea de care vorbeam, încă mai există oameni care, chiar dacă voi aţi apăsat întrerupătorul şi s-a facut lumină, ei îşi pun mâinile peste ochi deoarece nu doresc să vadă lumina. Pentru aceasta, copii umani, pentru aceasta aţi fost pregătiţi: să mergeţi cu grijă şi plini de iubire, la aceşti oameni şi să le arătaţi că îşi pot lua mâinile de pe ochi, că pot deschide ochii şi pot privi lumina. Bineânţeles, există şi oameni care refuză vehement acest lucru. Dar există şi oameni care sunt pregătiţi să-si deschidă ochii. Voi sunteţi pregătiţi să-i ajutaţi. Exact aşa cum şi noi, Arcturienii, suntem pregătiţi să vă ajutăm, să vă însoţim şi să o ajutăm pe Lady Gaia să atingă următoarea forma energetică a Ascensiunii. Şi noi ne-am pus în serviciul vostru şi lucrăm deja pe Pământ în numeroase privinţe.
Noi, Arcturienii suntem foarte inteligenţi. Noi avem o foarte înaltă tehnologie şi avem posibilitatea de a ne condensa şi lichefia lumina.Astfel, noi putem intra în interiorul Pamântului, prin lumina lichidă. Este în sarcina noastră de a ajunge la locuitorii care se afla în Pământul Mijlociu. Vă puteţi imagina, într-o formă foarte simplificată, că aceşti locuitori sunt înveliţi într-un fel de gogoaşă şi că dorm. Ei sunt micii fraţi ai lui Lady Gaia. Noi am venit pentru a desface aceste gogosi şi a elibera lumina, deoarece ei au o înaltă conştiinţă. După ce aceste gogosi sunt desfăcute, lumina iese afară, şi înaltele conştiinte merg spre varful stelei tetraedru, pentru a fi de ajutor, pentru a ţine totul în echilibru şi pentru a o ridica pe Lady Gaia în vibraţie. Aceasta este una dintre sarcini.
Apropo: cuvântul gogoaşă este un stadiu de dezvoltare. Să vă mai spun încă o relatare, care poate fi foarte uimitoare pentru voi, dar în acelaşi timp, foarte frumoasă, deoarece izvorăşte din adevăr.
Fiecare fiinţă care a fost vreodată pe Pământ, întotdeauna a adus şi a lasat un dar. Darul Arcturienilor au fost fluturii. Fluturii provin de pe planeta Arcturus. Oriunde sunt mulţi fluturi, energia Arcturiana este în mod special puternică. Când se eliberează din acest stadiu de dezvoltare, din gogoasă, ei aduc bucurie şi iluminare. Voi puteţi simţi acest lucru, deoarece aveţi o mare afinitate pentru fluturi. Sunteţi fericiţi când vedeţi fluturi. Sunteţi mai puţin fericiţi când vedeţi păianjeni. Ceea ce este important, este că fluturii sunt de o înaltă energie, iar voi, copiii umani simţiţi că ei sunt buni pentru voi.
Noi, Arcturienii vom lucra mai departe pentru a face conexiuni planetare. Ca să fiu mai exact, nu doar planeta Pământ va ascensiona,  dar  în acelaşi timp, şi subliniez acest lucru, vor ascensiona 388 de planete, 380 locuite şi 8 nelocuite. Deoarece Ascensiunea planetară poate avea loc  doar dacă toate planetele sunt în vibraţia 999 în acelaşi timp, este în prezent înalta noastră sarcină, să călătorim pe toate planetele şi să facem conexiuni planetare, o mare reţea de conexiuni, ce va face posibil pentru toate planetele, să ascensioneze în acelaşi timp. Acest lucru este posibil doar acum, când reţeaua de iubire a fost ridicată.
Din această cauză, noi purtăm o mare responsabilitate, dar iubim ceea ce facem şi vă iubim pe voi, deoarece meritaţi să fiţi iubiţi. Aici, în această încăpere, în mod special, există o energie frumoasă. Voi aveţi Corpuri de Lumină minunate, suflete frumoase şi sunteţi foarte curajosi. Aveţi abilităţi atât de frumoase.
Acest lucru îmi reaminteşte faptul că Sangitar este medium şi poate citi corpurile de lumina foarte, foarte bine. O voi ruga să-mi facă un consult al corpului de lumină.
(râsete)
Este frumos când râdeti, iar noi am observat că faceţi acest lucru prea puţin. Puteţi să râdeţi deoarece sunteţi într-adevăr fiinţe foarte voioase. Dualitatea vă face să păreţi atât de seriosi uneori.
Conexiunile planetare sunt foarte importante deoarece, aşa cum am mai menţionat, toate planetele vor ascensiona în acelaşi timp. Este, de asemenea posibil, şi nu este doar posibil, ci este cazul în care unele planete au deja vibraţia 999 iar altele sunt încă la 996. Planetele aşteaptă, ca toate să ajungă la vibraţia 999. Voi sunteţi deja foarte avansaţi. Doresc să vă mai spun că şi în cazul nostru, pentru mult timp, pentru ascensiune, şi noi am primit mesajele, tot printr-un medium că va avea loc o ascensiune. Ni s-a spus, “aceasta se va întâmpla”, “cealaltă se va întâmpla”...dar nu s-a întâmplat nimic. Câteodată şi noi am fost nerăbdători, dar, brusc, ascensiunea a avut loc. Mult mai repede decât ne-am imaginat noi. Eu doar vă pot spune, copii umani, fiinţe iubite, că la fel se va întâmpla şi pentru voi. Câteodată vă întrebaţi: Când se va întâmpla odată?, şi înainte să vă întoarceţi, veţi fi suprinsi cât  de repede se va termina. Voi aveţi permisiunea, voi v-aţi expansionat deja atât de mult, încât veţi fi pregătiţi în orice moment al ascensiunii. Ştiţi ce înseamnă acest lucru? Ce fel de graţie este? Fiecare dintre voi aţi ales o cale, şi aţi fost atât, atât de curajosi, şi sunteţi atât de expansionaţi. Voi sunteţi pregătiţi. Nu vă aşezaţi pe cufăr şi nici nu apăsaţi din nou întrerupătorul, pentru a opri lumina! Asumaţi-vă comoara şi răspândiţi lumina comorii voastre pe tot pământul. Voi sunteţi purtătorii luminii.
Apropo. V-am spus deja cât  sunteţi de frumosi? Sunteţi frumosi. Şi Lady Gaia este frumoasă. Lady Gaia are mare nevoie de voi, mai mult decât vă puteţi imagina. Chiar de voi. Din această cauză, vă cer în numele tuturor Arcturienilor, să fiţi disponibili ca şi canale pentru Lady Gaia. Cea mai înaltă formă de transmisie este atunci când ii trimiteţi lui Lady Gaia cristale. Pentru voi poate a devenit o obisnuinţă acest lucru, dar Lady Gaia absoarbe aceste cristale ca un burete. Ea vă este foarte recunoscătoare.
Acum ii vom trimite energie lui Lady Gaia cu ajutorul energiei Arcturienilor şi a Zeului Soare. Sunteţi pregătiţi?
Astfel vă spun, ceea ce cunosc atât de bine.
Intraţi în profunzimea sufletului vostru. Respiraţi lumina iubirii în voi. Vă aflaţi în câmpul chakrelor unificate şi vă deschideţi toate canalele.
Eu, Maris, îl chem pe Zeul Soare şi multe alte ajutoare, acum, pentru a trimite energie prin canalele voastre lui Lady Gaia.
Acum, energia începe să curgă prin voi. Voi sunteţi un canal, voi conduceţi această energie prin chakra voastră Omega lui Lady Gaia. Deoarece atât de mulţi Lucrători ai Luminii s-au adunat aici, vă cer fiecăruia dintre voi, în masura în care consideraţi corect, să-i trimiteţi lui Lady Gaia 9 cristale, unul după altul şi doar să-i înmânaţi aceste cristale.
Vă muţtumesc foarte mult. A fost o muncă frumoasă, luminoasă şi puternic. Sau a fost prea uşor pentru voi? V-ar plăcea să fie mai complicat? Poate puteţi vedea în stelele de pe cer, diferite planete. Dar nu puteţi să vă vedeţi planetele vecine, în dualitate. Ştiţi că şi Lady Gaia are un dual? Are o planetă masculină Thestadaros, cu numele originar Noris. Şi aici, pe această planetă, locuiesc oameni.
Acum vom face totul puţin mai complicat. Voi veţi continua să fiţi disponibili, fiind canale şi veţi vizualiza planeta Pământ, pe Lady Gaia. Lasaţi ca planeta să se deplaseze în jurul ochiului vostru interior. Acum voi, majoritatea dintre voi, îl veţi întâlni pe Noris. El vi se va arăta. Puteţi vedea că şi planeta sa este minunată. Este în aceeaşi vibraţie ca şi Lady Gaia. Şi acum creeaţi o conexiune planetară... glumesc. Arcturienii fac acest lucru.
Dar ceea ce voi puteţi face, şi este un lucru foarte serios, puteţi să-i trimiteţi cristale şi lui Noris. Vom face acest lucru împreună încă odată. Din nou, cu ajutorul vostru, energiile curg în dualul lui Lady Gaia. Din nou , trimiteţi 9 cristale în intenţia iubirii.
Astfel, a fost o mare plăcere pentru Maris să vorbească prin medium. Sunt mult mai apoape de voi decât bănuiţi.
Apropo, doriţi să ştiţi ce v-au lasat în dar Venusienii? Floarea Soarelui.
V-aş putea spune şi povestea despre tânţari, despre care m-a întrebat Sangitar, dar nu o voi prezenta acum.
Poate, voi mai avea ocazia să vă vorbesc prin medium în aceste zile.
Astfel vă spun acum An’Anasha.
image1

Pietre energizate

View more
image2

Cristalele de Lumină

View more
image3

Profesiile Noilor Timpuri

View more
image4

Cei 48 de Pași

View more
image5

Pașii Pionierilor Luminii

View more
image6

Pașii Sol'A'Vana

View more
image7

Cei 36 de Pași ai Trezirii

View more
image8

Pașii Sa'Maa'Tah

View more

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok Decline