Eu sunt Îngerul Chamuel şi vă întâmpin cu aceeaşi imensă iubire ca toate fiinţele din univers: OMAR TA SATT.
Aşa cum Kryon v-a spus deja, energia din această încăpere este foarte înaltă iar, când un om simte această imensă iubire atât de puternic, este posibil să ameţească, chiar să lesine pentru o perioadă. Dar este important pentru voi să ştiţi: voi sunteţi acoperiţi de un mare balon de iubire şi lumină. Puteţi să vă abandonaţ,i deoarece nimic nu vi se poate întâmpla. În alte energii lucrează, cu siguranţă, dar sunt energii ale iubirii iar expansiunea care va rezulta este în beneficiul vostru.
Acum, Îngerul Chamuel doreşte să vă vorbească despre iubirea umană, deoarece este un subiect care vă atinge pe atât de mulţi dintre voi. Mulţi dintre voi îşi doresc un partener, îşi doresc să aibă parte de iubire umană. Vă doriţi să împărtăsiţi iubirea cu cineva pe Pământ. Chiar dacă vă gândiţi că sunteţi pregătiţi pentru această iubire, deseori există frici atât de ascunse în voi, încât deveniţi prea rigizi pentru a lăsa iubirea umană să vină la voi. Fiecare iubire umană pe care aţi mai trait-o este înregistrată în matricea voastră precum o amprentă genetică. Amintirile despre aceste iubiri pot fi dureroase. Oamenii pe care i-aţi iubit, v-au rănit deseori prin cuvintele, prin gesturile şi prin comportamentul lor. Aceste amintiri sunt în subconştient, astfel voi nu sunteţi conştienţi că aveţi aceste frici de a fi răniţi sau abandonaţi din nou. Iubirea umană este preţioasă. Văd că mulţi dintre voi si-o doresc atât de mult. Un dar pe care vi-l dăruim este ca, împreună cu voi, să realizăm rezolvarea acestor probleme din matricea voastră pentru ca voi să fiţi liberi şi deschisi în acest moment, chiar acum. În gerul Chamuel va vorbi în metafore, doar priviţi imaginile, şi dacă nu puteţi vedea imagini, doar urmaţi energiile.
Pentru început, respiraţi Ana profund în voi, din nou.
Unificaţi-vă toate chakrele şi expansionaţi-vă.
Dacă este posibil pentru voi, lasaţi să apară o poartă în faţa ochiului vostru interior. O plasă este înfaşurată în jurul acestei porţi. Această plasă simbolizează amintirile tuturor rănilor voastre. În spatele acestei porţi, puteţi vedea umbra abia perceptibilă a unui om, care este însemnat pentru voi. Dar, această plasă nu vă permite să treceţi prin ea. Acum este important să vă deschideţi toate canalele şi să-i permiteţi Îngerului Chamuel să lucreze în voi atât cât  este potrivit pentru voi în acest moment.
Lasaţi o rază aurie să iasă din inima voastră. Aceasta rază va fi încărcată cu energia lui Chamuel. Chamuel va dizolva amintiri şi tipare, care vă reţin din a vă trăi iubirea umană. Puteţi privi cum această rază începe să se mişte circular şi dizolvă plasa din jurul porţii. Frici, amintiri şi răni sunt dizolvate prin aceasta.
Acum, mergeţi spre poartă, în intenţia iubirii, şi îndrăzniţi să Paşiţi prin această poartă.
Toate lucrurile minunate pe care le experimentaţi, acum se vor manifesta pentru voi. Cu inima deschisă, cu bucurie şi curiozitate, precum un copil mic, voi sunteţi pregătiţi de acum înainte, să simtitţiţi iubirea umană pentru împlinirea voastră. Puteţi să vă împărtăsiţi iubirea şi să vă conectaţi unii cu altii. Doua jumătăţi devin un întreg.
Canalele voastre continuă să fie deschise. În gerul Chamuel vă acoperă din nou cu energia iubirii. Vă dă curaj şi vă stimulează în toate aspectele iubirii umane.
Îngerul Chamuel spune AN’ANASHA.
Acum vă întâmpin eu, Saint Germain, numit şi călătorul în timp, prin cuvintele OMAR TA SATT. Vă aduc libertatea şi eliberarea de toate grijile şi problemele voastre. În special, la începutul acestor zile, în primele ore, este foarte important să fiţi purificaţi, încărcaţi, expansionaţi ţi deschisi, pentru a putea absorbi mai multe. Vă cunoaşteţi grijile şi problemele de zi cu zi. Dar acum este momentul, chiar acum, să le daţi drumul. Chiar dacă şi doar pentru aceste zile puneţi o distanţă între voi şi aceste probleme şi griji, ele nu se vor mai putea întoarce la voi în aceeaşi formă. Din această cauză, începe o mare schimbare. De aceea am decis şi am programat acestea la începutul festivalului.
Saint Germain are abilitatea şi este pregătit să culeagă tot ceea ce vă apasă. Vă voi “stresa” din nou : dacă sunteţi pregatiţi, chiar şi pentru un moment, să daţi drumul, să vă eliberaţi de probleme şi griji, ele nu se vor mai întoarce la voi.
Respiraţi în ritmul corect vouă. Deveniţi din nou conştienţi de ceea ce vă preocupă în viaţa voastră de zi cu zi , care dintre structuri se repetă cel mai des, şi ce fel de probleme şi griji apasă pe umerii voştri.
Voi, cei care staţi asezaţi aici pe aceste scaune, voi sunteţi frecvenţa albastră aurie, Familia. Astfel, voi purtaţi o mare conştiinţă în voi şi sunteţi capabili să-l percepeţi pe Saint Germain în faţa ochiului vostru interior. Saint Germain va sta în faţa fiecăruia dintre voi în acelaşi timp, îşi va întinde mâinile şi va lua coletul de griji din voi.
Înainte ca aceasta să aibă loc, doresc să vă atrag din nou atenţia asupra faptului, că acest festival este special. În alţii Consilieri ai Luminii s-au hotărât să vă aducă aceste daruri la început, pentru că tot ceea ce va urma, să se poată manifesta în viaţa voastră de zi cu zi. Astfel, acum veţi simţi că Saint Germain sta în faţa voastră şi va zice :”Daţi-mi mie toate grijile voastre. Eu le voi duce de aici”.
Deveniţi conştienţi de ceea ce tocmai s-a întâmplat în acest moment scurt: Sunteţi împământaţi. Amintirile rănilor cauzate de iubirea umană v-au fost îndepărtate. Grijile şi problemele din viaţa voastră de zi cu zi, v-au fost îndepărtate. Conştientizaţi cum vă simţiţi acum.
Veti putea absorbi tot ceea ce este bine, adevărat şi frumos în timpul acestor zile. Prin acestea, viaţa şi situaţiile din viaţa voastră de zi cu zi se vor schimba. Voi aţi venit aici, iar intenţia voastră este foarte puternică. Schimbările se vor manifesta foarte rapid. Adunările familiei luminii albastre aurii, întotdeauna au fost într-o energie foarte înaltă, dar la acest festival sunt şi mai înalte. Astfel, noi vom sărbători împreună sărbătoarea bucuriei şi a iubirii.
În intenţia iubirii, declaraţi cine sunteţi, şi, împreună , să spunem cuvintele: Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, Ehyeh Asher Ehyeh, So’Ham.
Acum, Saint Germain doreşte să vă ofere oportunitatea, ca voi să deveniţi conştienţi de dorinţele, de speranţele şi de aşteptările voastre, din nou. Lasaţi-le să strălucească într-o mare intenţie deoarece noi, intenţia o recunoaştem.
Nu permiteţi gândurilor voastre să meargă în alte direcţii care nu vă servesc, în timpul acestor zile. Astfel, acum, vom stabili vibraţia din Roata voastră Spirituală. Ridicaţi-vă în picioare, staţi drepţi, ramâneţi în divinitatea voastră, în timp ce noi lăsăm ca Roata voastră Spirituală să vibreze şi spuneţi în tăcere, cuvintele: Kodoish, Kodoish, Kodoish, Adonai’Tsebayoth.
Dacă vă simţiţi puţin ameţiţi, nu vă îngrijoraţi. Vom începe acum.Roata voastră Spirituală vibrează în armonie. Cu picăturile de binecuvântare ale lui Melek Metatron, toate pregătirile au fost realizate pentru ca voi să absorbiţi totul, în completă abundenţă.
Ridicaţi-vă.
(picăturile de binecuvântare cad în sunete de meditaţie)
image1

Pietre energizate

View more
image2

Cristalele de Lumină

View more
image3

Profesiile Noilor Timpuri

View more
image4

Cei 48 de Pași

View more
image5

Pașii Pionierilor Luminii

View more
image6

Pașii Sol'A'Vana

View more
image7

Cei 36 de Pași ai Trezirii

View more
image8

Pașii Sa'Maa'Tah

View more

Contact

Telefon: 0744 274 582 
Email: info@scoalakryon.ro

 

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
More information Ok Decline